Obsah stránky

Dočasný výlukový jízdní řád linky PID 770 od 11.4.2022 [ARCHIV]

Vyvěšeno: od 09.04.2022 do 09.06.2022 [ARCHIV]
Kategorie: AUTOBUSY (PID) PRAŽSKÁ INTEGROVANÁ D.

 

 

dovolujeme si Vás informovat o dočasném opatření v provozu autobusové linky PID 770 od pondělí 11. 4. 2022.

 

Z důvodu eliminace vysokých zpoždění na spojích linky PID 770, které vzniká na úzkých komunikacích na objízdné trase u obce Staňkovice z důvodu uzavírky komunikace II/335, bude od pondělí 11. 4. 2022 na lince PID 770 aplikován upravený výlukový jízdní řád. Vozidla zajišťující provoz linky mají v Uhlířských Janovicích velmi krátký čas na obrat, a proto dochází k přenášení zpoždění na následující spoje. Pokud bychom přistoupili k prodloužení jízdní doby v okolí Staňkovic, znamenalo by to nutnost nasazení dalšího vozidla na lince, které by mělo velice nízký dopravní výkon, a jeho provoz by tak byl značně neefektivní nejen z pohledu vytížení vozidla, ale především velmi malého výkonu řidiče.

 

Jako nejefektivnější řešení vedoucí k eliminaci zpoždění spojů a tím nepřenášení zpoždění na návazné linky 402 v uzlu Ostředek, které se dále promítá ve zpoždění návazných linek v regionu, je dočasné zrušení zajíždění většiny spojů do zastávky Sázava,Čeřenice s minimální poptávkou. Bohužel zpoždění na dnešních spojích dosahují často 15 minut, čímž dochází k rozvázání přestupních vazeb, neboť většina cestujících v relacích Úžice – Sázava – Ostředek – Praha kvůli závleku do zastávky Sázava,Čeřenice často návazné spoje nestíhá, což je terčem kritiky (početnější) skupiny cestujících.

 

Ačkoli jsme z pozice organizátora veřejné dopravy prověřovali všechny alternativní možnosti, a mrzí nás tato situace, pouze výše uvedené dopravní opatření umožní většině cestujících pravidelnější provoz a především zajistí přestupní vazby.

 

Dále na lince dochází k úpravě tarifních pásem tak, aby cestující ze Sázavy do Benešova, Úžic, Xaverova cestovali pouze přes dvě pásma místo původních tří.

 

Prosíme Vás o pochopení s omezením dopravní obslužností v Čeřenicích na lince 770 s předpokladem do 3. června 2022 a omlouváme se za komplikace.

 

S pozdravem,

 

Oddělení projektování dopravy BUS - PID


Přílohy

Název Soubor Velikost
770_upravený_výlukový_jízdní_řád_63e216eb9ef90.pdf pdf pdf 103 kB
770_srovnavaci_jizdni_rad pdf pdf 34 kB
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.